USPEHI NA EVROPSKIH RAZSTAVAH MALIH ŽIVALI

BRNO 1998 - Češka

Mojster Evrope (Europameister)

Lazar ŠORDJAN - golobi maltežani - DRMŽ Jesenice

Stane KOROŠEC - touluška gos - DGMŽ Kranj

Častna nagrada (Ehrenpreis)

Drago MALI - slovenski kunec - DGMŽ Sežana

Tibor LEBAR - kalifornijec - DGMŽ Murska Sobota

Tomaž KLINAR - brezovec - DGMŽ Kranj

Lazar Šordjan je prejel še posebni pokal za najlepšega goloba maltežana na celotni razstavi! 

 

WELS 2000 - Avstrija

Mojster Evrope (Europameister)

Vinko OSLOVNIK - staroholandski kapucin - DGMŽ Ravne na Koroškem

Častna nagrada (Ehrenpreis)

Lazar ŠORDJAN - golob maltežan - DRMŽ Jesenice

Jože DAKSKOFLER - golob florentinec - DRMŽ Jesenice

Miro ŽURBI - angleški golšar - DGPMŽ Škofja Loka

Marko LAH - obratokrilni golšar črni - DGMŽ Kranj

Igor ČEGOVNIK - staroholandski kapucin - DGMŽ Ravne na Koroškem

Stane KOROŠEC - pritlikavi phönix 1:0 - DGMŽ Kranj

Stane KOROŠEC - pritlikavi phönix 0:1 - DGMŽ Kranj

Tomaž KLINAR - brezovec - DGMŽ Kranj 

 

PRAGA 2004 - Češka

Častna nagrada (Ehrenpreis)

Stane KOROŠEC - pritlikavi phönix 1:0 - DGMŽ Kranj

Bogdan RAČIČ - kuna reks - DRMŽ Brežice

Tone ŠEBENIK - florentinec rdeči - DGMŽ Ljubljana Moste-Polje

Ivan LEDINEK - obratokrilni golšar črni - DGMŽ Ravne na Koroškem

Shaip SADIKU - dunek - DGMŽ Vrhnika 

 

Leipzig 2006 - Nemčija

Prvak pasme (Rassesieger)

1. Evropska razstava mladih gojiteljev

Živa Račič - pritlikavi beli reks - DGPMŽ Laško

 

Nitra 2009 - Slovaška

Mojster Evrope (Europameister)

Franc Serec- staroštajerska kokoš (bela) - DGMŽ Ravne na Koroškem

Anton Polc - ovnač (sivo-bela) - DGPMŽ Maribor

Peter Podvršnik - holandec (madagskar-bela) - DGPMŽ Dravinjska dolina

Tomaž Klinar - brezovec reks - DRMŽ Jesenice

Prvak pasme (Rassesieger)

Franc Serec- staroštajerska kokoš (bela) 1:0 - DGMŽ Ravne na Koroškem

Franc Serec- staroštajerska kokoš (bela) 0:1 - DGMŽ Ravne na Koroškem

Branko Korošec - pritlikava japonska kokoš - DGPMŽ Dravinjska dolina

Anton Polc - ovnač (sivo-bela) - DGPMŽ Maribor

Peter Podvršnik - holandec (madagskar-bela) - DGPMŽ Dravinjska dolina

Tomaž Klinar - brezovec reks - DRMŽ Jesenice

Častna nagrada (Ehrenpreis)

Stane Pirc - beli orjak - DRMŽ Jesenice

Andrej Meterc - orjaški lisec - DRMŽ Jesenice

Anton Polc - ovnač (sivo-bela) 2x - DGPMŽ Maribor

Karol Čop - veliki srebrec - DRMŽ Jesenice

Franc Rojnik - sivi dunajčan 2x - DGPMŽ Beltinci

Peter Podvršnik - holandec (madagskar-bela) - DGPMŽ Dravinjska dolina

Marjan Ernestl - ob. pritlikavec (risovec) - DGPMŽ Laško

Tomaž Klinar - brezovec reks 2x - DRMŽ Jesenice

Igor Čegovnik - staroholandski kapucin - DGMŽ Ravne na Koroškem

Franc Serec- staroštajerska kokoš (bela) - DGMŽ Ravne na Koroškem

Tomaž Klinar - pritlikava italijanska kokoš (bela)- DRMŽ Jesenice

Branko Korošec - pritlikava japonska kokoš - DGPMŽ Dravinjska dolina

 

2. Evropska razstava mladih gojiteljev

Tim Kunej - DGPMŽ Murska Sobota - ovnač (modro-siva) Europameister in  Rassesieger

 

Leipzig 2012 - Nemčija 

Prvak pasme (Rassesieger)

Igor Čegovnik - koroški galebček - DGMŽ na Koroškem

Jožef Plohl - slovenski beloglavček - DGPMŽ Ormož

Mirko Žurbi - vindol golšar - DGMŽ Škofja loka

Tomaž Klinar - brezovec reks - DRMŽ Jesenice

 

Častna nagrada (Ehrenpreis)

Andrej Meterc - american crested - DRMŽ Jesenice

Karel Juhart - king - DGPMŽ Dravinjska dolina

Igor Čegovnik - koroški galebček 2x - DGMŽ na Koroškem

Jožef Plohl - slovenski beloglavček - DGPMŽ Ormož

Mirko Žurbi - vindol golšar - DGMŽ Škofja loka

Karol Čop - veliki srebrec - DRMŽ Jesenice

Emil Koren - rdeči novozelandec - DRMŽ Jesenice

Jože Žulič - zajčar - DRMŽ Jesenice

Jože Stražišnik - pritlikavi ovnač (siamski) - DGMŽ na Koroškem

Tomaž Klinar - obarvani pritlikavec (brezov) - DRMŽ Jesenice

David Matko - beli reks - DGMŽ Murska Sobota

 

 3. EVROPSKA RAZSTAVA MLADIH GOJITELJEV

Častna nagrada (Ehrenpreis)

Patrik Podberšič - italijanska kokoš - DGMŽ Kranj

Tilen Gobar - pritlikavi ovnač - 2x - DGMŽ Murska Sobota